Kategorie

Styrodur XPS Finnfoam prosta krawędź 12cm

op.2,25m2/0,27m3 1250mm x 600mm

Numer katalogowy: FI.120P

  • Na zamówienie
  • Czas dostawy: Wysyłka w dniu złożenia zamówienia
  • Dostawa: od 15,00 zł
  • Lambda: 0,037
  • Naprężenie ściskające przy 10% odształceniu względnym(kPa) EPS/CS(10): 300
  • Producent: Finnfoam
  • Waga opakowania [kg]: 9,9
119,51 zł / opak. 97,16 zł + 23% VAT

Koszty dostawy

Opis

Zastosowanie:

 
ZABEZPIECZENIE BUDOWLI PRZED ZAMARZANIEM
Izolacja przeciw zamarzaniom jest jednym z podstawowych zagadnień budownictwa. Izolacja taka musi działać niezawodnie przez okres co najmniej 50 lat. Dla izolacji przeciw zamarzaniu, określa się zawsze jej właściwości na zamarzanie i rozmrażanie.
 
W przypadku domow pasywnych i zeroenergetycznych, ilości ciepla wychodzące dołem na zewnątrz muszą być tak małe, że grubość płyt izolacyjnych wzdłuż ścian należy powiększyć o 50% a w narożnikach nawet o 100%. Innym rozwiązaniem jest powiększenie szerokości izolacji np do 3 płyt, uzyskując wtedy pas 1,8 m wokół budynku.
 
JEDNOLITA I ZAMKNIĘTA STRUKTURA KOMÓRKOWA
Płyty Finnfoam zachowują swoje właściwości nawet w bardzo trudnych warunkach np. w czasie powodzi lub w przypadku awarii systemu odwadniania. Jednolita i zamknięta struktura nie chłonie wody ani cząstek ziemi, a także nie przedostają się do niej korzenie drzew. Płyty nie wymagają stosowania osłony z folii ochronnych ani systemu osuszania. Pomimo tego, sytemy odwodnienia domów, należy stosować z uwagi na funkcje innych części budowli i jej wytrzymałości.
 
PŁYTY FINNFOAM NIE NASIĄKAJĄ
Izolacja przeciw zamarzaniom musi być zawsze sucha. Płyty nasiąknięte wodą nie stanowią izolacji i w przypadku zamarznięcia mogą pękać. Z tego powodu płyty stosowane przeciwzamarzaniom, należy zawsze poddawać testom zamrażania i rozmrażania. Płyty Finnfoam, ze swoją jednolitą i zamkniętą strukturą, nie nasiąkają nawet w sytuacji gdy znajdą się długi czas w pełni pod wodą i ulegną okresowemu zamarzaniu.
 
WYTRZYMAŁOŚĆ PŁYT
Poziomo ułożone płyty przeciwzamarzaniom, podlegają nie tylko obciążeniu ułożonej na nich warstwy ziemi. Przenoszą również obciążenia punktowe od pojazdów, kamieni, skał ozdobnych itd.
 
Pokrycie izolacji przeciw przemarzaniu warstwą ziemną o grubości przekraczającej 30 cm umożliwia rozkład obciążeń na większe powierzchnie. Jednakże należy pamiętać, że izolacja przeciw przemarzaniu spisuje się najlepiej, jeżeli znajduje się jak najbliżej powierzchni gruntu.
 
Z uwagi na dużą wytrzymałość na ściskanie płyt, można je stosować pod fundamentami. Płyty wytrzymują również nacisk ciężkich maszyn i urządzeń. Przykładowo płyty F300 stosuje się na parkingi samochodowe, natomiast na place terminali kontenerowych powinno się stosować płyty F400.
 
IZOLACJA COKOŁÓW
Płyty izolacyjne Finnfoam doskonale znoszą obciążenia generowane podczas betonowania cokołów. Ze względu na swoją wytrzymałość płyty Finnfoam spisują się znakomicie w roli izolacji cokołów, a także jako element szalunku, co pozwala zwiększyć wydajność prac budowlanych. Dzięki gładkiej powierzchni płyty Finnfoam można rozszalować po związaniu betonu, albowiem nie przyczepiają się do niego. Jeżeli jednak płyty mają być przytwierdzone do powierzchni betonu, należy uprzednio dokonać ich szorstkowania lub je pożłobić.
 
Również można założyć płyty na powierzchnie betonowe póżniej, za pomocą zaprawy remontowej. Powierzchnię zewnętrzną tych płyt można wtedy obłożyć tynkiem cienkowarstwowym, zgodnie z instrukcją producenta.

Cechy

Cechy produktu
Lambda: 0,037
Naprężenie ściskające przy 10% odształceniu względnym(kPa) EPS/CS(10): 300
Producent: Finnfoam
Waga opakowania [kg]: 9,9

Zapytaj o produkt

Zobacz także

Nie znaleziono produktów opowiadających zadanym kryteriom

Dane firmy

Astrobud - Centrum Dociepleń
Adres

Grąbiec 46

09-226 Zawidz Kościelny

E-mail
Telefon

tel.: (+48) 24 269 64 70

tel. kom.: 792 030 142

tel. kom.: 792 030 143

Konto bankowe

ING Bank Śląski: 10 1050 1025 1000 0090 6709 3048

Dane firmy

NIP: PL7761272862

Regon: 340224265

Facebook

Newsletter

Adres email wydaje się błędny. Subskrypcja na adres {0} została anulowana.